Роман Грищук

2022 рік

Звіт народного депутата України

Фото народного депутата України Романа Грищука в ВРУ

Цифри

43 законопроєкта та постанови
227 депутатських звернень та запитів
129 звернень громадян
75 прийомів громадян
100% відвідувань парламенту
100% відвідувань комітетів

Війна

Перша реакція

В перші дні повномасштабного вторгнення росії моя команда розгорнула волонтерський пункт на базі депутатської приймальні. Мета – оперативно допомагати військовим, киянам та внутрішньо переміщеним українцям.

До нас надходили запити від воїнів Сил територіальної оборони, Збройних сил України, Національної гвардії, від Служби безпеки України, ДСНС та поліції.

За перші 50 днів вторгнення ми опрацювали та успішно виконали 701 запит від захисників, 94 запити від лікарень, 1125 запитів від цивільних.

До нашої волонтерської діяльності долучилися 250 людей.

Благодійний фонд

Волонтерський пункт перетворився в благодійний фонд «Соломʼянські котики». За 2022 рік фонд:

  • навчив навичок тактичної медицини та забезпечив аптечками понад 17 тис. військових;
  • провів 21 урок мінної безпеки у Києві та на деокупованих територіях Київщини, Чернігівщини та Сумщини;
  • завіз 150 машин для сил оборони;
  • забезпечив понад 400 планшетів для дітей, які були вимушені покинути домівки

В грудні 2022 року фонд отримав відзнаку Президента України «Золоте серце». Дізнайтесь більше про фонд на його сторінці .

Загальне фото волонтерів Соломʼянських котиків Роман Грищук в подвальному приміщенні, дивиться на ноутбук, який стоїть на книжках

Закони воєнного часу

Ініціював та підтримував законопроєкти, які були необхідні для ефективного опору росії. Це закони про воєнний стан, національну безпеку, супротив агресору.

Про іноземців та осіб без громадянства в рядах ЗСУ

законопроєкт №8098 · співавтор

Законопроєкт усуває неточності щодо прав іноземців, які проходять службу у Збройних Силах України. Зазначені особи вважатимуться такими, що законно перебувають на території України.

Про заборону видавничої продукції з російської федерації, білорусі

законопроєкт №7459 · співавтор

Заборона ввезення і розповсюдження в Україні видавничої продукції з російської федерації, білорусі та тимчасово окупованих територій України. Заборонено випуск, ввезення та розповсюдження в Україні книжкових видань, що містять твори авторів – громадян російської федерації.

Про вчинення російською федерацією геноциду в Україні

постанова №7276 · співавтор

Постанова Верховної Ради України про визнання дій, вчинених Збройними силами російської федерації та її політичним і військовим керівництвом під час останньої фази збройної агресії російської федерації проти України геноцидом Українського народу.

Грищук в Раді

Волон­тери

Кооперація влади і волонтерів

Організував дві зустрічі волонтерських організацій з керівництвом Верховної Ради України для опрацювання проблем, з якими стикаються волонтери та неприбуткові організації.

За результатами зустрічей:

  • - ухвалено закон про спрощення порядку включення до Реєстру волонтерів;
  • - сформовано робочу групу для напрацювання змін до законодавчих актів у сфері гуманітарної допомоги;
  • - КМУ, Держмитслужбу, Держекспоконтроль проінформовано про проблеми, з якими стикаються волонтери, та розпочато напрацювання змін до законодавчих актів у сфері гуманітарної допомоги;
  • - НБУ спростило порядок ведення розрахунків волонтерськими організаціями для придбання благодійної та гуманітарної допомоги.
Зустріч волонтерів з ВРУ

позбавитися барʼєрів

Направив депутатські звернення щодо спрощення ввезення дронів, які волонтери завозять для потреб військових.

Проміжний результат: уряд спростив порядок ввезення дронів та скасував гарантійні листи — ввезення буде здійснюватись на підставі декларації. Також став співавтором змін до податкового та митного кодексів щодо звільнення від мита та оподаткування безпілотних літальних апаратів.

Буду і далі працювати над тим, щоб ніщо не заважало волонтерам. Волонтерський рух — важлива складова майбутньої перемоги, держава має допомагати волонтерам.

Роман Грищук, на фоні переданих авто та дронів

Допомагати тим, хто допомагає

В 2022 році працював над тим, щоб спростити волонтерську діяльність, позбавити волонтерів проблем з податковою та покращити координацію волонтерів та держави, війська.

Про спрощення включення до Реєстру волонтерів

законопроєкт №8076 · співавтор

Спрощення порядку включення до Реєстру волонтерів: на підставі заяви, що містить реквізити рахунків волонтерів, поданої через вебпортал Дія. Вимоги щодо подання ідентифікаційного коду та довідки з банку прибираються.

Про відсоткову філантропію

законопроєкт №7500 · співавтор

Запровадження процедури відсоткового відрахування з частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб на підтримку неприбуткових організацій — громадських об’єднань, благодійних та релігійних організацій.

Про спрощення роботи волонтерів

законопроєкт №7363 · Cпівавтор

Розширення напрямків волонтерської діяльності, легалізація діяльності волонтерів на підтримку армії та цивільного населення з тимчасово окупованих територій/зони бойових дій, закріплення державних гарантій волонтерам та організаціям, які їх залучають.

Про звільнення від оподаткування волонтерів

законопроєкт №7364 · Cпівавтор

Звільнення від оподаткування коштів, що спрямовуються на компенсацію документально підтверджених витрат волонтерів, їх медичного огляду, вакцинації та навчання. Також не вважатиметься порушенням цільового використання коштів витрати неприбуткових організацій для надання допомоги фізичним особам, що постраждали внаслідок збройної агресії.

Держава

Існування в умовах війни

Життя багатьох українців сильно змінилось після повномасштабного вторгнення росії. Нові виклики. Нові проблеми. Нові завдання. Законодавство потрібно було приводити у відповідність до вимог часу.

Про заборону звільнення вчителів під час воєнного стану

Законопроєкт №7133 · підтримав

Надання державних гарантій здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ та їх реалізація, забезпечення максимального сприяння створенню безпечного освітнього середовища, організації здобуття освіти, освітнього процесу у формі найбільш безпечній для життя і здоров’я людей в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

Про механізми ліквідації збиткових державних підприємств

законопроєкт №8205 · Cпівавтор

Запровадження процедури припинення юридичних осіб, які відносяться до державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій належать державі: залучення приватних арбітражних керуючих, ліквідаторів, врегулювання питання оплати їх праці та використання коштів

Про професійну освіту

законопроєкт №7293 · Cпівавтор

Передбачає можливість здобуття професійної освіти без обов’язкового одночасного здобуття повної загальної середньої освіти, та здобуття безоплатно освіти за іншою професією (через 3 роки після здобуття попередньої освіти, у разі неможливості здійснення попередньої професійної діяльності за станом здоров’я або за наявності відповідної потреби держави/територіальної громади), встановлення обмеження на ліквідацію закладів професійної освіти.

Про додаткове фінансове покарання для осіб, які вчиняли злочини проти національної безпеки України

законопроєкт №7256 · Cпівавтор

Метою прийняття проєкту Закону є удосконалення процедури стягнення з осіб, визнаних судом винними у вчиненні окремих злочинів проти основ національної безпеки, у разі призначення додаткового покарання у виді компенсації майна до бюджетів місцевого самоврядування, в тому числі з метою фінансування відбудови зруйнованих або пошкоджених об’єктів інфраструктури та/або житлового фонду.

Про деколонізацію топонімів

законопроєкт №7253 · Cпівавтор

Заборона присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції, дисидентів та інших осіб за критику тоталітарного радянського та тоталітарного російського режиму.

Про заборону продажу піротехніки

законопроєкт №7446-1 · Cпівавтор

Посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях та запровадити адміністративну відповідальність за порушення законодавчих обмежень або заборон щодо використання піротехнічних виробів.

Київ

Депутатські звернення

У 2022 році я зробив 227 депутатських звернень та запитів. Депутатське звернення — це інструмент, завдяки якому народний депутат може отримати роз’яснення від державного органу, привернути увагу до важливого питання.

59
звернень про ЖКГ та благоустрій
47
звернень на тему освіти
41
звернення щодо підтримки та допомоги волонтерам
39
звернень про соціальний захист
22
звернень щодо захисту прав людей
14
звернень на тему культурної спадщини

Звернення громадян

Опрацював 129 звернень громадян. Люди зверталися щодо підтримки волонтерів, питань освіти, соціального захисту, захисту прав, ЖКГ та благоустрою.

Між­народ­ні звʼязки

Пар­ла­мент­ська делега­ція до Туреччини

З 2019 року займаю позицію співголови групи з міжпарламентських зв'язків з Турецькою Республікою.

У 2022 році:

  • Зустрілися зі спікером турецького Парламенту, обговорили підтримку Турецькою Республікою територіальної цілісності України та гуманітарної підтримки України, питання виключення росії з ПАРЄ.
  • Після повномасштабного вторгнення працювали над проблемою українських біженців у Турецькій Республіці, зокрема тимчасово переміщених дітей.
  • Дні культури Криму у Турецькій Республіці: підняття питань переслідування кримських татар, засудження анексії Криму, відновлення територіальної цілісності України. Дивіться виступ
Грищук та Haluk Bayraktar

Пар­ла­мент­ська делега­ція до США

В рамках делегації зустрічалися з конгресменами та сенаторами щодо:

  • Підсилення фінансової та військової допомоги Україні, зокрема надання важкого озброєння
  • Визнання росії державою-спонсором тероризму
  • Створення трибуналу для воєнних злочинців
  • Санкцій та конфіскації майна росії та російських олігархів
  • Гуманітарної підтримки України
Фото парламентської делегації в США

Пар­ла­мент­ська делега­ція до Естонії

Провели зустрічі з міністром оборони, міністром закордонних справ, міністром культури, спікером Парламенту, мером Таллінна.

Обговорювали питання:

  • Надання Україні зброї
  • Підтримки України в набутті стану члена ЄС
  • Створення трибуналу та покарання воєнних злочинців
  • Підтримка української діаспори та біженців, зокрема доступ до освіти
  • Гуманітарна підтримка України
Зустріч з мером Таллінна

Євро­інте­гра­ція

Євро­інтегра­ційні закони

Голосував за всі євроінтеграційні закони в рамках семи вимог, необхідних для виконання рекомендацій висновку Європейської комісії щодо заявки України на членство в ЄС.

Серед прийнятих євроінтеграційних законів є ряд законів, спрямованих на гармонізацію вітчизняного законодавства із законодавством ЄС в економіці, сільському господарстві, охороні здоров’я, інших сферах.

Україна обрала свій шлях та виборює свій вибір – ми йдемо в Європу. В цьому році ми зробили багато, щоб повернутися в європейську родину.

Грищук тримає флаг Євросоюза в ВРУ

Освіта та наука

Зберегти та адаптувати

В 2022 році система освіти отримала потужні удари. Зокрема окупація, руйнування закладів освіти, переміщення великої кількості школярів за кордон і на територію країни-агресора, відсутність достатньої кількості бомбосховищ та відключення електроенергії.

Комітетом освіти відстояли бюджет освіти на 2023 рік, зокрема продовження реформи Нової української школи та виділення 1,5 млрд гривень на бомбосховища в закладах освіти.

Про призначення іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених

постанова №8248 · Cпівавтор

Здійснення адресної підтримки молодих учених України – докторів наук та створення додаткових можливостей і стимулів для проведення ними актуальних фундаментальних і прикладних наукових досліджень, підвищення престижу наукового працівника, доктора наук та його ролі у суспільстві, збереження наукового потенціалу держави.

Про Національний фонд досліджень України

законопроєкт №8118 · підтримав

Забезпечення функціонування всіх напрямів грантової підтримки Національного фонду досліджень України, забезпечення ефективної участі Фонду у міжнародному науково-технічному співробітництві та незалежної наукової і науково-технічної експертизи проєктів, удосконалення процесу відбору, наповнення вакансій членів наукової ради Фонду задля безперебійної діяльності Національного фонду досліджень України шляхом наявності резерву для заміщення вакансій без проведення додаткового конкурсу, що особливо актуально в умовах воєнного стану.

Про уточнення процедури формування складу НАЗЯВО

законопроєкт №8095 · Cпівавтор

Метою розробленого законопроєкту є удосконалення механізму забезпечення якості вищої освіти. Основними завданнями є уточнення процедур формування складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, встановлення його структури, визначення порядку проведення інституційної акредитації закладів вищої освіти та постакредитаційного моніторингу.

Про забезпечення систематичної ротації керівників закладів вищої освіти

законопроєкт №8050 · Cпівавтор

Законопроєкт спрямований на забезпечення систематичної ротації керівників закладів вищої освіти шляхом встановлення обмеження на перебування на посаді керівника більш ніж 2 строки.

Про електронну систему організації діловодства закладів освіти

законопроєкт №7396 · Cпівавтор

Законопроєкт передбачає запровадження Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту – електронної системи організації діловодства закладів освіти, цифрового централізованого прозорого обліку дітей та здобувачів освіти, зокрема для об’єктивного розподілу державних ресурсів та донорської допомоги, а також вирішує питання  взаємодії з іншими державними електронними інформаційними ресурсами та реєстрами.

Про відстрочку від призову для працівників закладів освіти

законопроєкт №7352 · Cпівавтор

Поширення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на наукових, науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої, фахової передвищої, професійної та середньої освіти незалежно від наявності вченого звання або наукового ступеня.

Про освіту для дорослих

законопроєкт №7039-1 · Cпівавтор

Визначає мету, завдання, структуру та принципи функціонування системи освіти дорослих, форми організації освітнього процесу в неформальній освіті дорослих, права учасників освітнього процесу, типи провайдерів освіти дорослих та їх особливості, органи управління системою освіти дорослих та їх повноваження, економічні відносини у сфері освіти дорослих та засади міжнародного співробітництва.

Грищук та вчителька Світлана